stockholm: už vím, kde chci žít, až budu velká

Hodně deště, hodně kafe a hodně kol. I když jsem si do mapy (papírové) poznamenala spoustu míst, bylo nemožné to stihnout za prodloužený víkend. Každopádně už vím, kam bych se chtěla odstěhovat (kdybych si mohla vybrat).

Nejpříjemnější byly samozřejmě občerstvovací zastávky, i když jsme se asi předávkovali kofeinem. 

Naše top místa:
Beijing 8, kde jsme byli na knedlíčkách.
Käk, kam vyrazte na burger. 
Johan & Nyström za kávou, kterou ocení i "znalci"
Ve Vigårda posedíte v příjemném prostředí u burgeru. Ale je tam narváno.
Snickarbacken 7, kde mají kromě kávy a dobrot i design obchůdek uvnitř kavárny.

Ano, i ta kultura proběhla, a to v Moderna Museet. Původní plán byl ale jiný - poválet se celý den po stockholmských parcích a jednoduše si užít atmosféru města. Bohužel v noci začalo pršet a už celý den nepřestalo. I když jsme mysleli, že strávit den v muzeích a podobných budovách, bude řešení, ukázalo se,  že dojít tam pěšky s deštníkem za 50 Kč, není zrovna úplně ten nejlepší nápad.

Důležitý poznatek - už nevěřím předpovědi ani dvanáct hodin předem. 

"Nakupování" má ve Stockholmu úplně jinou atmosféru. Navíc pokud se bavíme o srovnání s "českým obchoďákem".  A abyste si toho nenakoupili tunu, protože to chcete udělat skoro v každém obchodě, vyrazte na víkend jenom s batohem. Každou věc pak stokrát otočíte, zvážíte v ruce, zda jí opravdu potřebujete nést na zádech.

Teď už mi zbývá jen vymyslet, jak to udělat, abych na podobných místech chodila pravidelně na víkenový brunch, místo vody pila kafe nebo mohla každý den obdivovat vkusné lidi na ulicích.