I'm not a summer person

Jóóó to byly časy, když jsme s rodičemi jezdili na letní dovolené a v postatě nám stačili dvoje plavky a pár žabek. Po městě jsme si se sestrou trajdaly v pestrobarevných šatech, neonových kraťáskách a trikách, k nim do setu.

Ale teď? Mám tohle období čím dál tím méně ráda.
Způsobuje mi strašně komplikací:

1) Holky,  ženy, dámy se začnou odhalovat a já bych se nejradši zabalila do spacáku. Až v létě totiž začnu cítit každý jeden kousek dortu, který jsem za ten rok snědla a schovávala ho pod vrstvami oblečení. A o tom, že jsem vždycky o rok starší, ani nemluvě.

2) Lidi se strašně podivují, když nosím černou. I když tričko v černé barvě má své tradiční benefity bez ohledu na sezónu (asi chápete).

3) Nikdy se rovnoměrně neopálím. Nárty mám běžně opálené od sandálů a z pod šatů mi vykokují trošku sluníčkem ožehlá kolena, ale to je všechno. Zbytek ...

4) Trpím nedostatkem čistého oblečení. Nejen, že na konci každého dne můžete všechno ždímat, ale v tom vedru nemám energii prát.

5)  Dokážu si rozmazat i to malé množství make-upu, které většinou používám.

6) Když si vezmu malou kabelku, vejde se mi tam opravdu jen pár nutností. Žízeň nebo svačinu tak budu muset vyřešit ad hoc. Natožpak nahození make-upu před schůzkou. Pokud se ale rozhodnu pro batoh (trošku pozměním outfit) a celý den budu nervózní, že mám mokrá záda a je to z x metrů vidět. Plus mám tendenci narvat do něj vše, co si potřebuju z kanceláře odnést domů a z batohu je rázem mini nevzhledná krosna.

7) To, že jsem si ráno umyla hlavu, půl hodiny fénovala,  není odpoledne absolutně poznat.

8) Zavedla bych večerní nebo brzkou ranní pracovní dobu, protože přes den přestávám fungovat. Ostatní jsou také zpomalení, všichni myslí jen na to, jak se zchladit a kdy už nebude hloupé vyrazit pryč, třeba k vodě.

9) Ani deodorant/antiperspirant za x stovek mě nezachrání před pocitem jako bych se alespoň týden nemyla. Definitivně se vracím k Nivee a podobným.

10) Hodně šatů a sukní nemá kapsu nebo minimálně nevypadá úplně dobře, když si tam strčím telefon a nasadím sluchátka. Džíny nebo bunda jsou praktičtější a rozhodně bezpečnější.

Ale abych nebyla úplně negativní, napadá mě i pár pozitiv. Jsem moc ráda za tak dlouhý den, kdy vyrazíte do práce a pak i nazpátek za světla. A jedině tohle období roku mě nutí být co nejvíc venku = knížku si z gauče přenést do parku.

top - Zara, culottes - H&M, shoes - Vagabond,
bag - Helena Heinz , sunglasses - Topshop