Posts in fashion
proti proudu

ediné, co si z maturitní písemné práce z českého jazyka pamatuji bylo závěrečné hodnocení, a to "myšlenkově nesourodé". Chvli mě to mrzelo, protože se hůř vysvětluje, proč ta známka z českého jazyka trošku hyzdí závěrečné hodnocení. Ale co. 

Minulý rok jsem četla knížku Moje pařížská revoluce od Andrey Sedláčkové a věta, kterou si z ní pamatuju je: "Později jsem si uvědomila, že je lepší nebýt stejná, chci být jiná, to je výhoda k nezaplacení." 
 

Read More
be brave

Občas mezi tou černou, bílou, šedou, modrou hledám ve skříni něco jiného a občas (opravdu jen občas) v tom opravdu vyjdu. Často totiž skončím před zrdcadlem s tím, že už je to opravdu "moc".

Read More
velkoměstský detox

U telefonu mám 24/7 vypnutý zvuk, z nepřečtených knížek už mám malou pevnost, koncerty mě míjejí, místo nevyžádané společenské tlačenice v MHD chodím pěšky, a to nejlépe trasou s co nejmeším počtem lidí.  Co se děje doma i ve světě sleduju jednou denně na Twitteru a jestli jsou mí přátelé v pořádku, zjistím na ostatních sociálních sítích.

Read More
"šaty dělaj člověka" nebo ne?

Téměř každá žena stojí ráno před skříní a přemýšlí, co si obléct. Končí to zjištěním, že nemá co na sebe. Pravda, nebo společenské klišé? Žena definitivně hodnotí i to, co si dotyčný vybral na první schůzku. Kdežto muž si může představovat svůj protějšek rovnou bez oblečení, takže mu ve své podstatě nepřijde tak důležité. Realita, nebo společenský předsudek?

Read More