Posts in random
život offline

Jsou to ty offline momenty, které na Insta stories nenajdete, za ty jsem nejvděčnější. Nenaplánujete si je, prostě je zažijete a nemůžete si na nich upravit rtěnku nebo zatáhnout břicho. 

Sociální sítě jsou pro mě práce, taky častý "sociální" kontakt. Pořád se učím umět oddělovat povinnosti, radosti a nástrahy, které s nimi souvisejí. Naštěstí jsem se nenarodila s mobilem v ruce a lidi nehodnotím podle toho, kolik mají followerů na Instagramu.

Read More
plánování

Zní to možná trochu divně, ale když v neděli večer rozprostřu své týdenní plány do čísel a popisků v kalendáři, nějak rychleji mi to všechno ubíhá. Úterý si pletu se středou a na pátek se těším tak, že ani nepostřehnu čtvrtek.  V dubnu už řeším léto a v letních šatech potom píšu seznam vánočních dárků. 

Prošla jsem si obdobím velkých papírových plánovačů, online verze, malých papírových kalendářů i obdobím chaozzu. A musím uznat, že mi vyhovuje stav někde "mezi".  Nikdy si totiž neudržím odškrtávat každý den z to-do listu, abych večer mohla spokojeně usnout, ale pochopila jsem, že některé zásadní milníky jako pracovní schůzky, narozeninové oslavy rodičů nebo termíny porodů kamarádek, bych si poznamenat měla. 

Read More
víte, co doopravdy chcete?

Hlavně mi, prosím, neříkejte, že chcete být především šťastní. Jasně, ve výsledku o to, doufám, usilujeme všichni, ale aby se tak stalo, musí se nám toho spoustu podařit, splnit.

Na základce jsem si, asi nakažená érou Ally McBealové, přála být právničkou, která se bude elegatně pohybovat na deseticentimetrových podpadcích v upnutém kostýmku po centru Prahy. Ani upřímně nevím, kdy mě to přešlo.

Dodělala jsem základku, střední, vysokou, začala na full-time pracovat. Už je to nějaký ten pátek a já si nedovedu ani teď, skoro ve třiceti, natož v patnácti, uvědomit, co doopravdy chci dělat. Navíc už si samu sebe pomalu představuju, jak v sobotu čekám na vnoučata a přeju si, abych jim měla co vyprávět a byli na mě pyšní. No jo, ale co?

Read More