no clichés

Dvacet už mi bylo celkem dávno. Bolí mě záda. Bez brýlí už do kina nechodím. Používám krém na oči. Když si dám po večeři dezert, už vím, že budu muset uběhnout o pár kilometrů víc. A tím to rozhodně nekončí, s tímhle výčtem bych mohla pokračovat dlouho.

Read More
proti proudu

ediné, co si z maturitní písemné práce z českého jazyka pamatuji bylo závěrečné hodnocení, a to "myšlenkově nesourodé". Chvli mě to mrzelo, protože se hůř vysvětluje, proč ta známka z českého jazyka trošku hyzdí závěrečné hodnocení. Ale co. 

Minulý rok jsem četla knížku Moje pařížská revoluce od Andrey Sedláčkové a věta, kterou si z ní pamatuju je: "Později jsem si uvědomila, že je lepší nebýt stejná, chci být jiná, to je výhoda k nezaplacení." 
 

Read More
na plný pecky

Den má omezený počet hodin, týden jasný počet dnů, rok jasný počet volných a pracovních dní. A život? U každého přesně vymezený počet šancí na to vyhrát Sazku, rozvést se, potkat životní lásku, úspěšně vystudovat, zvítězit nad rakovinou ... ?

Read More
alzbeta malkovafashionComment
you're "alone"

To nás doma neučili. Nebo ano? Mě asi spíš ne. Pochválili mě za dobrou známku z češtiny nebo uznale pokyvovali při hudebním koncertu, to ano. Nikdo mi ale neřekl, že to nejdůležitější je umět pochválit sám sebe. Platí takové české klišé, že "nikdo jiný to za tebe neudělá."

Read More
alzbeta malkovaComment
o věcech, které nemá nikdo rád. jen vy

Jsou věci, které se líbí v jednu chvíli všem a postupně v nich potkáváte celou Prahu. Pak je druhý extrém, tedy kousky, které vám nikdo nikdy nepochválí, v tramvaji si vás postupně všichni nevěřícně  prohlédnou. A takové jsou nakonec ty nejzábavnější. Kdo by taky chtěl chodit jako reklama na výlohu třeba z Manga, Zary, Lindexu...
 

Read More
alzbeta malkovaComment
be brave

Občas mezi tou černou, bílou, šedou, modrou hledám ve skříni něco jiného a občas (opravdu jen občas) v tom opravdu vyjdu. Často totiž skončím před zrdcadlem s tím, že už je to opravdu "moc".

Read More
I'm not a summer person

Jóóó to byly časy, když jsme s rodičemi jezdili na letní dovolené a v postatě nám stačili dvoje plavky a pár žabek. Po městě jsme si se sestrou trajdaly v pestrobarevných šatech, neonových kraťáskách a trikách, k nim do setu.

Read More
hate Sundays

Ve školce jsme si užívali dny, když nás rodiče s mladší sestrou vyzvedávali "po o".  Na základce byly naše nejoblíbenější ty, které měly nejméně vyučovacích hodin a víkendy. Bohužel už jsme si také začali uvědomovat, že neděle v sobě ukrývá i pár nezábavných okamžiků - kontrola žákovské knížky nebo stříhání nehtů.

Read More
velkoměstský detox

U telefonu mám 24/7 vypnutý zvuk, z nepřečtených knížek už mám malou pevnost, koncerty mě míjejí, místo nevyžádané společenské tlačenice v MHD chodím pěšky, a to nejlépe trasou s co nejmeším počtem lidí.  Co se děje doma i ve světě sleduju jednou denně na Twitteru a jestli jsou mí přátelé v pořádku, zjistím na ostatních sociálních sítích.

Read More