let's get bored

"Mamííí, já se nudíííííím."  Pamatujete na tuhle větu? Pro naší mamku to znamenalo jasný signál. Už nemůže v klidu žehlit, dočíst si knížku, dovytřít kuchyň. Vyžadovali jsme její pozornost, protože jsme potřebovali zachránit od toho podivného stavu, kdy se nám nic nechce a neuměli jsme si ho užít.

Dneska mám z podobných stavů špatný pocit, protože vím, že bych mohla čas využít jinak, většinou o dost lépe. Nehledě na to, že už moje nuda nikoho nezajímá. Konečně si ale zvládnu promyslet narozeninový dárek pro tátu, vyčistím si peněženku od zbytečných účtenek, všimnu si pavučiny v rohu u okna, najdu druhé ponožky do páru, sepíšu si nákup a tak dál. Ale pozor, řeč není o produktivním čase během dne, ale o tom, ve kterém ostatní lidé (soudě dle jejich Instagram účtů) tráví po práci na vernisážích, na pravidelném pondělním drinku s přáteli, na józe, na nákupu v Ikea nebo třeba při přestavbě bytu.

Já vím, závidět se nemá, ale já minimálně obdivuju všechny ty, co mají na tohle všechno pořád dost energie a nudit se neumí, nepotřebují nebo to zredukovali na minimum. Každý den vyšťaví na maximum. 

sneakers - Reebok, jeans - Zara, sweatshirt - COS, backpack - ODIVI, scarf - H&M, coat - Promod

 
alzbeta malkovaComment