mezi řádky #1

Hrozně ráda dávám knížky jako dárky k čemukoli a je mi záhadou, proč já jich zase tolik nedostávám. Baví mě vybírat knížky a tipovat si, komu se co tak může a bude líbit. A tak kdybyste pro někoho (nebo pro sebe) dárek sháněli, pár tipů tu najdete.

Slaďák - Philippa Rice
Tak roztomilé, až mě občas napadne, jestli to může být pravda. V některých momentech se najdete, v jiných mě napadlo "oh" nebo "what, seriously?". Mimo obsahu mě baví i zpracování, nikdy totiž nevíte, jakou formou bude příběh na dalších stránkách pokračovat. Příjemně strávených pár hodin. 

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
U téhle knihy hodně záleží, v jakém rozpoložení ji čtete. Co jsem si z knížky odnesla já je význam rozhodnutí, která každodenně děláme hodně. Občas nás to jedno jediné totiž může ovlivnit na celý život. Plus se mi docela líbila syrovost samotného vyprávění.

Hygge - Tajemství spokojeného života - Louisa Thomsen Brits
Ze začátku se mi kniha četla celkem těžce, i když je to dohromady pár stránek. Měla jsem pocit, že ta malá knížečka chce předat tak moc, až to prostě nejde vstřebat tak rychle. Vzdala jsem tedy přečtení na jeden zátah a prokládala jsem to jinou četbou. Nemyslím, že bych najednou začala přistupovat k životu jinak, ale pár hodně zajímavých postřehů jsem tam našla.

Vegetariánka - Han Kang
Asi moje první setkání s korejskou literaturou. Tři příběhy v jedné knize, které spolu souvisí, ale nemusíte je přečíst všechny. Kniha se mi líbila, i když po jejím přečtení jsem si uvědomila, jak moc vděčná jsem za to, kde žiju. Za mě bude kniha bavit spíš ženy/dívky/slečny/dámy, protože se v knize hodně řeší právě potlačení ženské osobnosti.

Ach, ty Češky - Mariusz Surosz
Ženské příběhy s historickým přesahem do českých dějin. Hodně zajímavé příběhy, jen bych se o jednotlivých dámách po přečtení asi chtěla dozvědět víc. Tohle je za mě taková lehounce delší ochutnávka.

alzbeta malkovaComment