plánování

Zní to možná trochu divně, ale když v neděli večer rozprostřu své týdenní plány do čísel a popisků v kalendáři, nějak rychleji mi to všechno ubíhá. Úterý si pletu se středou a na pátek se těším tak, že ani nepostřehnu čtvrtek.  V dubnu už řeším léto a v letních šatech potom píšu seznam vánočních dárků. 

Prošla jsem si obdobím velkých papírových plánovačů, online verze, malých papírových kalendářů i obdobím chaozzu. A musím uznat, že mi vyhovuje stav někde "mezi".  Nikdy si totiž neudržím odškrtávat každý den z to-do listu, abych večer mohla spokojeně usnout, ale pochopila jsem, že některé zásadní milníky jako pracovní schůzky, narozeninové oslavy rodičů nebo termíny porodů kamarádek, bych si poznamenat měla. 

I když fandím papíru, nakonec si kalendář udržuju už jen v mobilní verzi. I když mám občas pocit, že bez mobilu bych přišla o kousek mozku (stárnu). A ano, pokud se týká práce, tak je spousta šikovných online aplikací, které vám pohlídají všešchny úkoly a termíny. Ty ale večer o víkendech rozhodně nezapímínám.

Byla časy, kdy mi barevně přeškrtané stránky sešitu s post-ity po stranách dělaly potěšení a možná ve mě vytvářely trochu pocit, jak moc jsem busy a oblíbená. Ostatně asi jako téměř každý dneska. Jsem ale ráda, že jsem se (ano, po hodně dlouhé době) dostala do stavu - ano, jasně, zítra mě čeká kus práce (možná bych se na to mohla kouknout ještě teď večer), ale vím, že nikdy nestihnu úplně naprosto všechno. Vybírám si, s kým se uvidím a co budu dělat. Den máme totiž všichni stejně dlouhý. Jasně, víme to všichni, ale někdy mám pocit, že mám v okolí hodně "super mužů a žen". Já měla vždycky pocit, že je musím dohnat. Ale nemusím, a to je skvělý. 

PS. A jsem ráda, že i když denně trávím na sociálních sítích hodiny, dokážu si vždycky uvědomit, jaká je realita. 

jacket - TOPMAN, dress - VINTED.cz, belt - Mango,
shoes - TOPSHOP, bag - Matt & Nat