proti proudu

Jediné, co si z maturitní písemné práce z českého jazyka pamatuji bylo závěrečné hodnocení, a to "myšlenkově nesourodé". Chvli mě to mrzelo, protože se hůř vysvětluje, proč ta známka z českého jazyka trošku hyzdí závěrečné hodnocení. Ale co. 

Minulý rok jsem četla knížku Moje pařížská revoluce od Andrey Sedláčkové a věta, kterou si z ní pamatuju je: "Později jsem si uvědomila, že je lepší nebýt stejná, chci být jiná, to je výhoda k nezaplacení." 

A když se vrátím zpátky k té čtyřce z písemné práce, alespoň mám zábavnou historku o českém školství.  Stejně zábavné je pozorovat reakce prarodičů, kteří po letech už jen odevzdaně komentují roztrhané džíny na kolenou. O zábavu mám postaráno, když si v dešti obleču pláštěnku. Očividně se nosí jen na táboře nebo pokud je vám méně než dvanáct. V restauraci s hadrovými ubrousky neocení rafinované vrstvení a když si svlékáte už třetí vrstvu, tváří se lehce vyděšeně. 

Před deseti lety mě tyhle hry děsily, teď mě baví. Nikdo totiž nikdy neví, co od vás může čekat. Doufám, že mi to vydrží. 
 

rainy coat - RAINS (zoot), trousers - second hand (Recycle with Love), T-shirt - Zara, sneakers - Adidas, scarf - Alexander McQueen, bag - Uashmama