ach ta ranní rozhodnutí

Nemám na mysli ta zásadní životní rozhodnutí jako je výběr školy, odkývání nabídky  k sňatku, odhodlání mít rodinu, výběr bytu nebo koupě štěněte. Mluvím o těch každodenní ranních maličkostech, které (i když někdo může namítnout, že je to povrchní) mohou trochu nebo více ovlivnit celý den.

1. Spolehát se na předpověď počasí, to se většinou nevyplácí. Pokud si obuju bílé tenisky, téměř vždycky prší. 
2. Když si místo deštníku narvu do kabelky tři rtěnky, protože nikdy nevíte, padají trakaře. 
3. Gumové pantofle jsou sice super cool, ale jen do té doby, než v nich po městě ujdu deset kilometrů.
4. Ráno se rozhodnu nenamalovat, protože jsem na Instagramu viděla oblíbenou blogerku jen tak v přirozeném módu. A zrovna potkám toho, koho nejméně chci.
5. Kabelka, nebo batoh? Těžké rozhodnutí. 
6. Jednou snad na oblečení bude doporučení, na kolik stupňů a roční období je určené. Poslední dobou je mi odopoledne horko, protože nechci ráno vyrazit jak na motýly nebo naopak chladno. Rozumějte - tu novou sukni jsem si prostě musela vzít.
7. Impulsivní rozhodnutí jako výměna bundy u vchodových dveří není většinou dobrý nápad. V té původní variantě mám totiž většinou žvýkačky, kapesník, sluchátka a jelení lůj. 

Moje noční (tedy spíš ranní) můra je kombinace výše a dalších uvedených.

Konkrétní příklad: ráno úplně nevychytáte počasí a husí kůži máte už pár metrů od domu. Po cestě zjistíte, že jste si jelení lůj nechali v bundě na věšáku a vy celou cestu myslíte na to, jak moc vás pálí pusa. 
Protože procházíte kolem kvetoucího parku, alergie se ozve, ale ty měkoučké kapesníčky nejsou zrovna v téhle tašce. Kruci.
Když musíte na schůzku, během cesty se rozprší a světe div se, dneska se vám ten deštník do kabelky prostě nevešel. Na setkání doběhnete pozdě, promočení a líčení v "přírodním" stylu je to tam. A jako na potvoru u vedlejšího stolu sedí bývalá spolužačka z vysoké, se kterou jste nebyli zrovna BFF. Je to modelka a na oběd jí autem přivezl mužský doprovod.

Každopádně - nikdy nemůžete být připraveni na všechno. Nebo?

jeans jacket - TOPMAN, trousers - vintage, top - JSEM by Lenka Štěpánková,
backpack - Zara, shoes - Adidas, earrings - Kristýna Malovaná, necklace - COS

alzbeta malkovaComment