"šaty dělaj člověka" nebo ne?

Téměř každá žena stojí ráno před skříní a přemýšlí, co si obléct. Končí to zjištěním, že nemá co na sebe. Pravda, nebo společenské klišé? Žena definitivně hodnotí i to, co si dotyčný vybral na první schůzku. Kdežto muž si může představovat svůj protějšek rovnou bez oblečení, takže mu ve své podstatě nepřijde tak důležité. Realita, nebo společenský předsudek?

Po cestě po městě jsem se naučila listovat jako v katalogu. Outfit, který mě nezaujme, rychle přeskočím. Naopak kombinace a kousky, které vyčnívají, za těmi se ohlédnu, z časopisu často vystřihnu. Když pomineme názory o povrchnosti při kladení důrazu na výběr oblečení, je to něco, co nás odlišuje od ostatních lidí ráno v MHD, na párty, v práci. Nemusíme chodit ve školní uniformě, nežijeme o pár století dřív, kdy oděv na první pohled určoval i společenskou třídu.

To, co si ráno oblečuju, odráží často spíš mojí náladu než to, co mě ten den čeká. Jasně, na výlet do lesa nepůjdu v páskových sandálech.

Už nevím, kdo přesně mi dal kdysi dávno jednu radu - když je ti hrozně, čeká tě nepříjemné setkání,.... obleč se jak nejlíp můžeš. Nemám na mysli velkou večerní, když jdete na zkoušku, ale to, v čem si sami připadáte skvěle. Možná je to jednoduché a povrchní, ale i jeden malý kompliment nebo úsměv může zlepšit den.

Soudíte lidi podle oblečení? A oblékáte se sami pro sebe a podle sebe nebo pro své okolí?

Top - H&M, culottes - Zara, shoes - TOMS (urbanlux.cz)