umět se prodat

IMG_5183.jpg

Jak si říct o přidání? Umíte na schůzce vysypat z rukávu (bez toho, aniž by vám vyschlo v puse) potenciálnímu klientovi X důvodů, proč si má ke spolupráci vybrat zrovna vás? Máte nacvičené tři věty, kterými o sobě řeknete dost na to, že posluchače zaujmete a  zároveň tak málo, abyste dokázali zapříst hovor?  Mluvím o momentu, kdy jste rande, na pracovním večírku nebo vás váš protějšek právě přivedl mezi své přátelé. Dokážete na pohovoru říct jasně částku, na kterou sebe a svou práci ceníte? Zvládnete si sami sobě poklepat po celém dni na rameno (obrazně řečeno) a pochválit se?

...

Tomáš mi kdysi vyprávěl, jak se podle něj úspěšně odprezentovat na Tinderu. Hlavní profilová fotka jak na občanku (ale lepší!), fotka celé posty (nikdo nechce přece kupovat zajíce v pytli), fotka s přáteli (protože není asociál a má spoustu kamarádů), fotka se zvířátkem (která holka nezmění tón hlasu, když to štěně uvidí?) a fotka z cest nebo jiné aktivity (kdo by se chtěl v dnešní době nudit, že).

Eva je ta holka, se která nechybí na žádné párty. Nejlepší business se podle ní dělá po půl noci u skleničky gin&tonic. Nenosí s sebou vytištěné powerpointové prezentace, jen ikonoickou červenou rtěnku Rouge Coco, sukni (ne delší než nad kolena) a nejmenší kabelku, do které se jí vejde sotva mobil. A zatím jí to vychází.

Veroniku sice kdekdo zná ze sociálních sítí, ale málokdo s ní mluvil face-to-face. Devadesát procent fanoušků a fanynek ji zná skrz vtipné situační poznámky na Twitteru, z facebookových statusů, se kterými se dokáže ztotožnit (troufám si říct) každý nebo z IG Instastories. Stovky lidí ví, co si dává k snídani nebo kam chodí nejčastěji na kafe. Co ale dělá, když má špatnou náladu? Kolik toho pro klienta, jehož logo má na webovkách opravdu dělá?
...

Evidentně sobě budu muset ještě hodně zapracovat  (všemi směry), protože dokážu (občas) sice smlouvat na Kolbence, ale kdybych prodávala samu sebe, seděla bych tam dost možná ještě teď.

IMG_5193.jpg
IMG_5205.jpg
IMG_5209.jpg
 
alzbeta malkova1 Comment