být lepší

Být lepší nerovná se mít lepší výplatu. Neznamená to mít lepší pleť. Být lepší neurčuje počet followerů na Instagramu. Být lepší znamená umět rozpoznat dobro, zlo a občas i něco mezi tím. "Buď lepší", říkala mi babička, když jsem jí jako malá sedávala na klíně a stěžovala si na ségru, na školu, na svět... a tak různě.

 
IMG_7357.jpg

co se smí a nesmí

Nezáleží na tom, jestli je vám patnáct, dvacet, třicet nebo padesát, v každém věku nastávají situace, kdy si říkáme (nebo někdo jiný), že na "tohle" už nemáme věk. Na jednu stranu kývu na souhlas. Na druhou stranu vůbec netuším, kdo určuje, od jakého věku je snězení celého balíčku žvýkaček (těch retro kulatých) dětinské, protože se při tom lehce dusíte a když chcete promluvit, není na vás zrovna reprezentativní pohled.

ff3.jpg

někdy má i přátelství svou trvanlivost

ak jsem poznala, že už jsem dospělá? Kromě tedy celkem nízkého ročníku na občance samozřejmě?  Ne proto, že mě už pár let jakýkoli průzkum zařazuje do skupiny 25 a výše. Protože už se s "holkama" na sebe nekoukáme divně, když máme stejnou sukni z H&Mka. Problém nastává spíš v tom, že jedna z nás už chodí nakupovat především do dětského oddělení než do dámské sekce. A tím stručně řečeno končí jedna etapa.